Længes du efter foråret?
Det gør jeg også! I næste weekend, den 18.-19. februar, afholdes forårsmesse i Båstad i butikken. For mig er det startskuddet til foråret. Her i butikken har vi virkelig fråset i skønne forårsblomster for at skabe så meget inspiration og forårsfornemmelse som muligt.
Hvis I har lyst, har I mulighed for at møde mig i weekenden. Jeg skal tale om årets indretningstrends, hvordan man med enkle midler forvandler sin udestue fra hverdag til fest, og hvilke faldgruber der er, når man indretter sit hjem. Jeg indretter og fortæller om det i en af vores skønne udestuer, og jeg svarer meget gerne på spørgsmål.
Min blogkollega Rebecca, som har bloggen Rebeccas drivhus, taler lidt mere om drivhuse, og hvordan man rent praktisk griber det an, når man vil gøre sin drøm til virkelighed.
Jeg håber, vi ses!
På forårsmessen i vores butikker kan I høre Johannes “Onkel Grøn” Wetterbäck, som inspirerer til økologisk dyrkning.
Forårsmesse i Bromma-butikken 11.-12. marts
Forårsmesse i Munkedal-butikken 25.-26. februar
Sidste år havde vi en lille forelæsningsturné i de øvrige butikker. Her er nogle billeder derfra:
Skriv et svar